Filtrowanie wody w domu: systemy oczyszczania

Jeśli pragniesz korzystać z czystej wody w całym domu – mamy odpowiednie produkty! Produkujemy wydajne i skuteczne filtry do wody przeznaczone do instalacji na głównym ujęciu wody w budynku. Systemy uzdatniania wody w tej kategorii zawierają kilka grup produktowych. Najczęściej przeszukiwane to zmiękczacze do wody, czyli rozwiązania na twardą wodę. Oprócz tego oferujemy odżelaziacze wody, które znajdują swoje zastosowanie w oczyszczaniu wody z żelaza, manganu oraz nieprzyjemnego zapachu. Dodatkowo znajdziesz tu lampy UV do wody, które zapewniają bezpieczeństwo bakteriologiczne. W każdym przypadku możesz skonsultować się z naszym działem handlowym (zakładka „Kontakt”), gdzie uzyskasz wsparcie w doborze najlepszego rozwiązania.

Podsumowanie

  • Filtrowanie wody w domu zapewnia dostęp do czystej wody pitnej we wszystkich kranach.
  • Systemy oczyszczania wody oferują różne rozwiązania, takie jak zmiękczacze, odżelaziacze i lampy UV.
  • Skonsultuj się z naszym działem handlowym, aby dobrać najlepszy system dla Twojego domu.
  • Filtrowanie wody jest ekologicznym rozwiązaniem, które pozwala uniknąć konsumpcji butelkowanej wody.
  • Korzystając z naszych produktów, zawsze będziesz mieć dostęp do czystej i zdrowej wody.

Filtry do wody ze studni

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem przy wyborze filtra jest źródło pochodzenia wody. Jeśli w domu jednorodzinnym podłącza się wodę ze studni głębinowej, trzeba liczyć się z tym, że przydałby się kompleksowy filtr do wody ze studni, który zawiera kilka etapów filtracji. Często w takiej wodzie znajdują się różne drobne zanieczyszczenia, które mogą się pojawić podczas doprowadzania wody do domu, jak kurz, czy pył.

Pierwszym filtrem, który pozwala usunąć rdzę, piasek oraz muł jest filtr mechaniczny piankowy. Stosując zestaw filtrów mechanicznych można pozbyć się zanieczyszczeń o wielkości do 1 µm. Po usunięciu widocznego osadu filtr do wody ze studni powinien zawierać lampę UV, która zabija bakterie i drobnoustroje. O potrzebie zastosowania lampy decydują badania wody, które warto zrobić przy korzystaniu z wody z własnego ujęcia.

Najczęściej tak oczyszczona woda trafia już do obiegu wody w naszym domu jednak by w pełni wykorzystać ją jako pitną należy zastosować miejscowy filtr odwróconej osmozy, który usunie wszystkie zanieczyszczenia do wielkości 0,0001 µm, wzbogaci wodę w minerały oraz poprawi jej smak. Tak oczyszczona oraz wzbogacona woda w pełni nadaje się do picia i jest znacznie lepsza od wody butelkowanej, wszystko oczywiście zależy od poziomu zanieczyszczenia wody dlatego filtr do wody ze studni dobiera się na podstawie badań ujęcia wody i doboru indywidualnego sprzętu pod daną inwestycję.

Nasza firma może pomóc w doborze kompleksowego rozwiązania na podstawie przesłanych wyników.

„Pierwszym filtrem, który pozwala usunąć rdzę, piasek oraz muł jest filtr mechaniczny piankowy.”

Filtracja Wielkość zanieczyszczeń
Filtr mechaniczny piankowy Do 1 µm
Lampa UV Bakterie i drobnoustroje
Filtr odwróconej osmozy Do 0,0001 µm

Filtry do wody z wodociągów

Gdy woda na cały dom pobierana jest z wodociągów sprawa jest trochę prostsza. Dostawca wody gwarantuje nam, że skład wody jest wolny od wirusów oraz bakterii. Można również wystąpić o badania wody, które każdy dostawca wody ma obowiązek cyklicznie robić. Jest to duży plus jednak jakość dostarczonej wody zależy również od jakości infrastruktury wodnej przez którą ona przechodzi. Nikt nie jest w stanie zagwarantować nam, że drobinki rdzy, czy piasku nie dostaną się do wody.

Dlatego najlepiej zadbać by woda trafiająca już bezpośrednio do obiegu naszego domu została oczyszczona. Najlepiej zastosować wstępny filtr do wody na cały dom, który pozwoli oczyścić wodę z zanieczyszczeń mechanicznych. Filtry takie zazwyczaj montuje się przy wejściu wody do domu. Zazwyczaj jest to zestaw filtrów umieszczonych w specjalnych korpusach. Korpusy narurowe są uniwersalne i można do nich wkładać praktycznie każdy rodzaj wkładu filtrującego: mechaniczny, zmiękczający, poprawiający smak, czy nawet wkład odżelaziający. Jest to tylko wstępny obszar filtracji wody dlatego filtr do wody na cały dom (pozwalający zamienić wodę wodociągową na pitną) powinien zawierać również miejscowy filtr odwróconej osmozy, najczęściej montowany pod zlewem.

„Gdy woda na cały dom pobierana jest z wodociągów sprawa jest trochę prostsza.” – Zosia Kowalska, ekspert ds. uzdatniania wody

https://www.youtube.com/watch?v=l1F_U_-TrPY

Filtry wstępne na wejściu do domu

Filtry wstępne na wejściu do domu są kluczowym elementem systemu oczyszczania wody z wodociągu. Montuje się je bezpośrednio przy wejściu wody do budynku, co pozwala na efektywne zatrzymanie zanieczyszczeń mechanicznych takich jak piasek, muł czy rdza. Filtry wstępne są uniwersalne i można do nich dobierać różne rodzaje wkładów filtrujących, w zależności od konkretnych potrzeb i problemów z jakością wody.

Filtry na wodę w kuchni

Filtry na wodę w kuchni są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć dostęp do czystej wody bezpośrednio podczas gotowania, przygotowywania posiłków czy picia. Montuje się je zazwyczaj pod zlewem, co umożliwia wygodne korzystanie z oczyszczonej wody. Filtry na wodę w kuchni eliminują zanieczyszczenia i koncentraty chemiczne, poprawiając jednocześnie smak i zapach wody.

Filtry do wody na cały dom

Filtry do wody na cały dom to kompleksowe rozwiązanie, które umożliwia oczyszczenie wody dostarczanej z wodociągu we wszystkich punktach poboru w domu. Dzięki takim filtrom można zapewnić sobie czystą wodę nie tylko do picia, ale także do kąpieli, prania, mycia naczyń czy podlewania roślin. Filtry do wody na cały dom mogą być wyposażone w różne wkłady filtrujące, odpowiednio dobrane do konkretnych problemów z jakością wody.

Filtry do wody pitnej w domu jednorodzinnym

Chcesz mieć w swoim domu profesjonalny filtr do wody? Warto wybrać system oczyszczania wody od marki, która ma już wyrobioną renomę. Nasz sklep z filtrami do wody oferuje wyłącznie produkty wysokiej jakości. Działamy od ponad 20 lat w branży uzdatniania wody. W związku z tym jesteśmy oficjalnym partnerem najlepszych producentów filtrów do wody. Robiąc zakupy w naszym sklepie z filtrami do wody, inwestujesz w oczyszczacze wody światowych producentów.

Filtry do wody pitnej w domu jednorodzinnym

Oferowane przez nas filtry do wody pitnej w domu jednorodzinnym są doskonale dopasowane do potrzeb naszych klientów. Dzbanki filtrujące wodę to popularny wybór dla osób, które chcą mieć zawsze dostęp do czystej i smacznej wody. Dzięki wbudowanym filtrom, dzbanki pozwolą Ci cieszyć się zdrowym napojem bez konieczności kupowania wody butelkowanej.

Jeśli preferujesz wygodę i oszczędność przestrzeni, filtr do wody na kran może być idealnym rozwiązaniem. Taki filtr montuje się bezpośrednio na kranie, co pozwala oczyszczać wodę pitną bez konieczności korzystania z osobnego dzbanka czy systemu filtrującego.

Nie zapominajmy również o dzbankach do filtrowania wody, które stanowią praktyczne rozwiązanie dla rodzin, które potrzebują większej ilości wody pitnej. Dzbanek z filtrem pozwoli Ci zapewnić cały dom czystą i smaczną wodą, która idealnie nadaje się do spożycia, gotowania czy przygotowywania napojów.

Filtry do wody pitnej Supreme RO

Miejscowy filtr do wody pod zlewem – odwrócona osmoza. Najczęściej montowany filtr do wody pod zlew to system odwróconej osmozy. Jest to kompleksowe rozwiązanie oczyszczające wodę z zanieczyszczeń mechanicznych jak i wzbogacające ją w wartościowe minerały dla człowieka. System taki zawiera trochę więcej miejsca jednak nie jest on zauważalny. Filtr do wody montowany pod zlewem jest bardzo eleganckim rozwiązaniem, ponieważ jedynym jego widocznym elementem jest wylewka. Korzystanie z filtra jest również bardzo proste. Wylewka działa jak standardowy kran, otwieramy i możemy pobierać bardzo dobrej jakości wodę pitną. Wydajny filtr do wody pod zlew jest w stanie uzdatnić ponad 370l wody wodociągowej na dobę. Taki sposób filtracji jest korzystnym rozwiązaniem ale wymaga jednak montażu, dlatego nie każdy decyduje się na taki sposób filtracji.

Najczęściej montowany filtr do wody pod zlew to system odwróconej osmozy.

„Jest to kompleksowe rozwiązanie oczyszczające wodę z zanieczyszczeń mechanicznych jak i wzbogacające ją w wartościowe minerały dla człowieka.”

Profesjonalny filtr do wody na kranie

Filtry montowane na kranie są szybkim i prostym sposobem na uzdatnienie wody do picia bez konieczności ingerencji w instalację hydrauliczną. Jednak, jeśli zależy Ci na najdokładniejszej filtracji wody, polecam zainwestować w profesjonalny filtr do wody pod zlewem, który wykorzystuje technologię odwróconej osmozy.

Popularność odwróconej osmozy wynika z jej dokładności w usuwaniu zanieczyszczeń, sięgając nawet do wielkości 0,0001 µm. Jest to kompleksowe rozwiązanie, które nie tylko eliminuje zanieczyszczenia mechaniczne, ale także wzbogaca wodę w cenne minerały.

System odwróconej osmozy zajmuje dodatkową przestrzeń pod zlewem, ale nie stanowi to problemu w codziennym użytkowaniu. Montaż filtru jest estetyczny, a jedynym widocznym elementem jest elegancka wylewka. Korzystanie z filtra jest również proste – wylewka działa jak standardowy kran, po prostu otwieramy i otrzymujemy bardzo dobrej jakości wodę pitną.

Wydajny filtr do wody pod zlewem jest w stanie uzdatnić ponad 370 litrów wody wodociągowej na dobę, co sprawia, że jest to korzystne rozwiązanie dla całej rodziny. Należy jednak pamiętać, że montaż filtru wymaga fachowej instalacji, dlatego nie każdy decyduje się na takie rozwiązanie.

Profesjonalny filtr do wody na kranie

Prosty filtr do wody w domu jednorodzinnym

W sprzedaży znaleźć można wiele produktów pod hasłem „filtr do wody”. Jest to bardzo ogólne hasło, pod które może dotyczyć dzbanka do wody z wkładem filtrującym lub kompleksowego systemu uzdatniania wody pozwalającego oczyścić zabrudzoną wodę ze studni. Wiele osób nie chce inwestować w filtry, które wiążą się z ingerencją w już gotową instalację hydrauliczną.

Najprostszy filtr do wody w domu jednorodzinnym to dzbanek do wody z wkładem filtrującym. Jest to najszybszy sposób, by mieć pod ręką przefiltrowaną wodę, niezawierającą żadnych zanieczyszczeń mechanicznych.

Prosty filtr do wody w domu jednorodzinnym jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które szukają taniego i łatwego w użyciu oczyszczacza wody. Dzbanek filtrujący jest nie tylko prosty w obsłudze, ale także nie wymaga żadnych skomplikowanych instalacji. Wystarczy napełnić go wodą i pozwolić filtrującemu wkładowi usunąć wszelkie zanieczyszczenia, pozostawiając czystą i zdrową wodę do spożycia.

Prosty filtr do wody w domu jednorodzinnym jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią prostotę. Niezależnie od tego, czy chcesz mieć czystą wodę do picia, gotowania czy mycia warzyw, dzbanek filtrujący pomoże Ci uzyskać taki efekt w prosty sposób.

Wniosek

Woda w domu lub mieszkaniu musi być czysta – jest to ważne dla każdej osoby, która ceni sobie zdrowie oraz higienę. Dlatego warto zainwestować w różne systemy filtrów do wody, które umożliwiają oczyszczanie wody z różnych zanieczyszczeń.

Systemy oczyszczania wody, takie jak filtry do wody, są nie tylko ważne dla jakości naszego napoju, ale także wpływają na ogólny stan naszego zdrowia. Odpowiednie filtry do wody mogą usuwać nie tylko zanieczyszczenia mechaniczne, takie jak piasek czy rdza, ale również substancje chemiczne oraz mikroorganizmy, które mogą wpływać negatywnie na nasze zdrowie.

Aby zapewnić sobie dostęp do czystej wody, warto zainwestować w systemy uzdatniania wody, które są bezpieczne dla naszego środowiska. Ekologiczne filtry do wody pozwalają nam oczyszczać wodę w sposób efektywny i jednocześnie dbają o naszą planetę. Dzięki temu mamy pewność, że dostarczamy sobie jak najwyższą jakość wody, zarówno do picia, jak i do innych codziennych potrzeb.